24 Nisan 2018 Salı
Home | KIBRIS | ‘1. DOĞADA ENGEL YOK YÜRÜYÜŞÜ’ Pazar günü yapılacak

‘1. DOĞADA ENGEL YOK YÜRÜYÜŞÜ’ Pazar günü yapılacak

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin düzenlediği “1. Doğada Engel Yok Yürüyüşü” Pazar günü yapılacak.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit yaptığı açıklamada, Taşkent’te yapılacak yürüyüş için saat 07.30’da Haspolat UKÜ güzergahında buluşulacağını, 6,5 km olan yürüyüş parkurunun zorluk derecesinin 2 (orta) olduğunu belirtti.

Katılım numaralarının, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nden veya yürüyüşün yapılacağı gün 10 TL bağış yapılarak alınabileceği, katılanlar arasında çekiliş yapılarak tablet hediye edileceği duyuruldu.

“Engelleri Aşarken Her Zaman Sizinleyiz” sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe, Telsim ve  Dağcılık Spor Derneği ile North Prime Insurance destek veriyor.

KİBRİT: “BİZ DE VARIZ”

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, engelliler olarak hiç bir şeyin kendilerine engel olmadığı mesajını vermek için bu yürüyüşü düzenlediklerini vurguladı.

Toplum içerisinde eşit şekilde yer alabilmek için dernek olarak mücadele ettiklerini belirten vurgulayan Kibrit, doğa yürüyüşünü hem farkındalığı artırmak hem de sağlıklı yaşam konusunu vurgulamak için yaptıklarını ifade etti.

Yürüyüşü destekleyen, Telsim, Dağcılık Spor Derneği ve North Prime’a teşekkürlerini ileten Kibrit, engellilerle dayanışmak isteyenleri yürüyüşe davet etti.

Kaynak: TAK

Diğer Haberler

Sıcaklar başladı, yangınlara dikkat!

Havaların ısınmasıyla yaz aylarının en büyük felaketlerinden biri olan yangınlar da başladı. Ülkenin çeşitli yerlerinde …

Meclis’in gündeminde iki önemli yasa var!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yarın toplanıyor. Genel Kurulun 10.00’da başlayacak toplantısının gündeminde Cumhurbaşkanı’nca Bir Daha …

Cumhurbaşkanlığı kapılarını özel çocuklara açtı…

Cumhurbaşkanlığı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle etkinlik düzenlendi. Kuzey Kıbrıs genelindeki 9 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir