26 Nisan 2018 Perşembe
Home | Featured | 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon merkezlerine minibüs alındı
rehabilitasyon

18 Yaş Üstü Rehabilitasyon merkezlerine minibüs alındı

Güneşköy ve Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezlerinde kullanılmak üzere alınan iki minibüs bu sabah kurumlara teslim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’nin katkılarıyla alınan Minibüsler, Çalışama Dairesi ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne törenle verildi. Törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner; Engelsiz Yaşam Evi Projesi’nde son gelindiğini açıkladı.

Bakan Saner; Engelliler Haftası etkinliklerine işaret ederek; ‘özel gereksinimi olan vatandaşların ulaşım sıkıntısının aşılması için ihtiyaç duyulan iki minibüsün alındığını’ kaydetti. Engelsiz Yaşam Evi Projesi’yle ilgili de bilgi veren Saner, Projede sona gelindiğini aktardı.

Projenin 2’nci etap ihalesi için işlemlerin tamamlandığını belirten Saner, telleme ve çevre düzenlemesini kapsayan 3’üncü etap içinse İnşaat Dairesi’nin çalışma yürüttüğünü açıkladı.
Saner; ‘engelli kardeşlerimize yapmış olduğumuz yatırım geleceğime yaptığımız yatırımdır’ ifadelerini kullanarak, özel gereksinimi olan vatandaşlar için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Kaynak: BRT

Diğer Haberler

Köpeğinizin yıllık aşısını yapmayı ihmal etmeyin!

Köpek barınaklarında ortaya çıkan ve salgına dönüşerek tüm ülkede kendini gösteren “Distemper” hastalığıyla ilgili veterinerler …

beşiktaş'ın rakibi

Son dakika… Cinayetle ilgili tutuklama!

Lefkoşa’nın güneyindeki Strovolo bölgesinde geçtiğimiz hafta işlenen, karı-kocanın öldürüldüğü cinayetle ilgili zanlı olarak görülen Kıbrıslı …

Tam liste… YÖK’ün Kuzey Kıbrıs kontenjanları açıklandı!

Türkiye’deki Yükseköğretim Kurulu’nun, (YÖK), 2018-2019 öğretim yılında, Türkiye üniversitelerinde Kuzey Kıbrıs uyruklu Kuzey Kıbrıs liselerinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir