20 Ocak 2018 Cumartesi
Home / Featured / 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon merkezlerine minibüs alındı
rehabilitasyon

18 Yaş Üstü Rehabilitasyon merkezlerine minibüs alındı

Güneşköy ve Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezlerinde kullanılmak üzere alınan iki minibüs bu sabah kurumlara teslim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’nin katkılarıyla alınan Minibüsler, Çalışama Dairesi ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne törenle verildi. Törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner; Engelsiz Yaşam Evi Projesi’nde son gelindiğini açıkladı.

Bakan Saner; Engelliler Haftası etkinliklerine işaret ederek; ‘özel gereksinimi olan vatandaşların ulaşım sıkıntısının aşılması için ihtiyaç duyulan iki minibüsün alındığını’ kaydetti. Engelsiz Yaşam Evi Projesi’yle ilgili de bilgi veren Saner, Projede sona gelindiğini aktardı.

Projenin 2’nci etap ihalesi için işlemlerin tamamlandığını belirten Saner, telleme ve çevre düzenlemesini kapsayan 3’üncü etap içinse İnşaat Dairesi’nin çalışma yürüttüğünü açıkladı.
Saner; ‘engelli kardeşlerimize yapmış olduğumuz yatırım geleceğime yaptığımız yatırımdır’ ifadelerini kullanarak, özel gereksinimi olan vatandaşlar için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Kaynak: BRT

Check Also

TSK: Zeytin Dalı harekatı başladı

Kaynak Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin harekatıyla ilgili açıklama yaptı. TSK’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Saat …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir