26 Nisan 2018 Perşembe
Home | Ekonomi | 2018’in gözde yatırım aracı kripto para!
bitcoin

2018’in gözde yatırım aracı kripto para!

Forbes Magazin’de Pazar günü yayımlanan bir makalede, 2018 yılının, kripto paralara sermaye akışı açısından 2017’yi aratmayacağı, çünkü milenyum kuşağının yatırım aracı olarak kripto paraları çok benimsediği belirtiliyor.  Blockchain Capital tarafından yapılan anket sonucuna yer verilen haberde, 18-34 yaş grubundaki katılımcılarının %30’u paralarını devlet tahvili yerine Bitcoine yatırmayı yeğlediği, yine aynı ankete göre, 18-34 yaş grubundakilerin  %42’si Bitcoin ile ilgili bilgi sahibi iken, 65 ve üstü yaş grubundekilerin ise sadece %15’ inin Bitcoin’den haberdar olduğu belirtiliyor.   

Milenyum kuşağının yanısıra Bitcoine yatırım yapan kurumsal yatırımcıların da sayısı giderek artıyor.  Bitcoin piyasasında yüksek fiyata rağmen arz ve talep arasındaki denge talep lehine artmaya devam ettikçe fiyat yükseliyor. 

Kripto para piyasası bilgi platformu CoinFi’nin kurucu ortağı Timothy Tam’a göre “artan taleple birlikte fiyatlar daha da artacak“. Tam, “piyasadaki Bitcoin sayısının 21 milyon adetle sınırlı olduğunu, Bitcoin yatırımcılarının çoğunun uzun dönemli yatırım yaptığını, talebin büyük bir hızla arttığını” ifade etti.  

Bitcoin dışında piyasada bulunan diğer kripto paraların bir çoğunun, özellikle,  Ethereum, Ripple ve Litecoin’in fiyatları artmaya devam ediyor. 

Diğer Haberler

euro

Sterlin ve Euro bugün ne kadar? (24 Nisan 2018 döviz fiyatları)

Sterlin – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar 4,10, …

Sterlin ve Euro ne kadar? (23 Nisan 2018 döviz kurları)

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından kur ve faizde …

Euro ve Sterlin bugün ne kadar ( 20 Nisan 2018 güncel döviz kurları)

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar 4,04, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir