26 Nisan 2018 Perşembe
Home | Featured | Katledilecek mesafe var

Katledilecek mesafe var

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide, dün gerçekleştirdiği Anastasaides ve Akıncı görüşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu, çabaların hafta sonuna kadar süreceğini belirtti.

Katledilecek mesafe var: Eide, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades ile Başkanlık Sarayında yaptığı görüşmenin ardından ise “kat edilecek daha belli bir mesafe var” olduğunu ifade ederek “Kıbrıs sorunundaki en önemli oyuncular Kıbrıslılardır. Şu an en önemlisi Kıbrıs’ta iki liderlerle yaptığım görüşmelerdir” dedi

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, Rum Yönetimi Başkanı  Nikos Anastasiades ile Başkanlık Sarayında yaptığı görüşmenin ardından açıklamada bulunarak, “katedilecek daha belli bir mesafe var” dedi.
Eide, yapılan çalışmaların devam edeceğini “tek bugün değil gelecek günlerde de devam edilecek” dedi ve ortak bir zeminin bulunması için ortak niyet olduğunu belirtti.
Garantör ülkeler ile daimi temaslarda bulunduğunu ifade eden Eide, BM Genel Sekreteri ile de sürekli temasta olduğunu söyledi.
Kendisinin her hangi bir öneri sunup sunulmadığıyla ilgili bir soruya Eide, liderleri dinlemek istediğini ve onların fikirleriyle çalışmalar yapıldığını söyledi.
Anastasiades ile yaptığı görüşmeye değinen Eide, Cumhurbaşkanı ile “ayrıntılı bir görüşme” yaptığını ve görüşmenin liderler arası  bir anlaşma olması, Cevenre konferansının yapılıp yapılmayacağı konusu ve Cenevre konferansının gerçekleşmesi için atılması gereken adımlar ve yapılması durumunda bunun ne zaman gerçekleşeceğine odaklandığını belirtti.
“İşimiz bitmedi, Git- gel diplomasısi devam edecek” diyen Eide, Akıncı ile görüşmeden önce Anastasiades ile yaptığı görüşme hakkında basına başka açıklamada bulunmak istemediğini söyledi.
Kıbrıs sorunundaki en önemli oyuncuların Kıbrıslılar olduğuna işaret eden Espen Barth Eide, “şu an en önemlisi Kıbrıs’ta iki liderlerle yaptığım görüşmelerdir” dedi.

Diğer Haberler

Köpeğinizin yıllık aşısını yapmayı ihmal etmeyin!

Köpek barınaklarında ortaya çıkan ve salgına dönüşerek tüm ülkede kendini gösteren “Distemper” hastalığıyla ilgili veterinerler …

beşiktaş'ın rakibi

Son dakika… Cinayetle ilgili tutuklama!

Lefkoşa’nın güneyindeki Strovolo bölgesinde geçtiğimiz hafta işlenen, karı-kocanın öldürüldüğü cinayetle ilgili zanlı olarak görülen Kıbrıslı …

Tam liste… YÖK’ün Kuzey Kıbrıs kontenjanları açıklandı!

Türkiye’deki Yükseköğretim Kurulu’nun, (YÖK), 2018-2019 öğretim yılında, Türkiye üniversitelerinde Kuzey Kıbrıs uyruklu Kuzey Kıbrıs liselerinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir