18 Haziran 2018 Pazartesi
Home | Featured | Bay-Sen’den bayramda eylem uyarısı!

Bay-Sen’den bayramda eylem uyarısı!

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sakallı,  BRT çalışanlarının dini ve milli bayramlarda çalışmalarından kaynaklanan ek  mesailerinin hala ödenmediğine dikkat çekti ve “bayramda yayınların devam etmesi, çalışanlarının iş bırakmaması için mesailerin ödenmesi” çağrısında bulundu.

Sakallı yazılı açıklamasında, nisan ayında yaptıkları uyarının üzerinden bir ay geçtiğini, çalışanların 2017 Ağustos ayından itibaren 10 aylık ek mesai alacağı bulunduğunu ifade etti ve ek mesailerin hala ödenmemesini iyi niyetten yoksun bir davranış olarak nitelendirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sendikamız Bay Sen, bir süre önce kurumda yaşanan sorunları kamuoyunun dikkatine getirerek, yöneticileri sorunların çözümü yönünde uyarmıştı. Nisan ayında yaptığımız uyarının üzerinden bir buçuk ay geçti.

Bazı sorunların çözümü için küçük adımlar atılmış olsa da, çözümü belli bazı sorunlar için kalem dahi oynatılmadı. Bütçeye bağlanan ek mesai sorunu ki bu yalnızca dini ve milli bayramlarda elzem servislerinin zorunluluktan kaynaklanan ek mesaisidir, bir türlü ödenmedi.

BRTK çalışanlarının Ağustos 2017’den itibaren 10 aylık ek mesai alacağı var. BRTK bütçesi meclisten geçti ancak ek mesailer hala ödenmemektedir. Sendikamız bu durumu iyi niyetten yoksun bir davranış olarak değerlendirmektedir. Çalışanların bu hakkının gasp edilmeye devam edilmesi halinde kurumdaki çalışma barışı bozulacaktır.

Bunun sorumluluğu ise bize değil, ek mesaileri ödememekte ısrar eden kurum müdürüne ait olacaktır.

Bu BRTK yönetimine son uyarımızdır. Cuma günü bayramdır ve bayram günü elzem servislerin çalışması ek mesaiye bağlıdır. Bayramda yayınların devam etmesi kurum çalışanlarının iş bırakmaması için yönetimin bu bir iki günü iyi değerlendirmesini temenni ederiz. Aksi halde sendikamız bundan önce de olduğu gibi bu duruma etkili eylemlerle yanıt verecektir.”

Diğer Haberler

Türkiye medyasında yer alan haberler asılsız!

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Türkiye medyasında yer alan “vatandaşları dolandırdığı tespit edilen şirketlerin KKTC’de kurulduğu” …

Onkoloji merkezinde ilk tedavi!

Güney Kıbrıs’taki Alman Onkoloji Merkezinde ilk kez bugün iki kişi tedavi gördü. Voice Of The …

Seks işçiliği yasaklanacak mı, yasallaşacak mı?

İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği, “KKTC Gece Kulüpleri Çalıştayı”nın sonucuna göre, ülkedeki en büyük eksiklik insan ticaretiyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir