27 Mayıs 2018 Pazar
Home | Featured | Çavuşoğlu ve Guterres’in gündeminde Kıbrıs’ta vardı!

Çavuşoğlu ve Guterres’in gündeminde Kıbrıs’ta vardı!

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ziyareti kapsamında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.

New York’taki BM Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu Bakan Çavuşoğlu’na eşlik etti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ikili toplantıda Suriye’de devam eden insani dram ve Kıbrıs sorununu ele aldı.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI MAAS İLE GÖRÜŞME

Çavuşoğlu, BM temasları kapsamında dün akşam da Alman Dışişleri Bakan’’ı Heiko Maas ile görüştü. Almanya Başbakanı Angela Merkel’in mart ayında hükümeti kurmasıyla Dışişleri Bakanı olarak görev alan Maas ile Bakan Çavuşoğlu arasında ilk yüz yüze görüşme olduğu bildirildi.

Bakan Çavuşoğlu, BM 72. Genel Kurul Başkanı Miroslav Lajcak öncülüğünde 24-25 Nisan tarihlerinde düzenlenen “Barışı İnşa ve Barışın Sürdürülmesi” konulu toplantı kapsamında New York’ta bulunuyor.

BM toplantıları kapsamında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki (BMGK) “Gençlik, Barış ve Güvenlik” başlıklı oturumda konuşan Çavuşoğlu, ayrıca Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders ile görüştü.

Çavuşoğlu, BM’nin barışı inşa ve barışın sürdürülmesi faaliyetlerine Türkiye’nin katkıları ve yaklaşımı konusunda Genel Kurula hitap edecek.

 

Diğer Haberler

Protokole Harmancı’dan onay!

LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Mehmet Harmancı imzaladı. Belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik …

Galatasaray’ın yeni başkanı belli oldu!

Galatasaray’ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Mustafa Cengiz, başkanlığına yeniden seçildi. Galatasaray‘ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı‘nda sandık …

Hans Magnus AUS’un ölüm sebebi açıklandı!

Polis Basın subaylığından verilen bilgiye göre; bu sabah yürüyüş yaptığı sırada yaşamını yitiren 77 yaşındaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir