20 Ocak 2018 Cumartesi
Home / Uncategorised / Dayanışma Ekoloji Atölyesi, ‘Taş Ocakları ve Alternatifler Siyaseti’ başlıklı kitapçık hazırladı.

Dayanışma Ekoloji Atölyesi, ‘Taş Ocakları ve Alternatifler Siyaseti’ başlıklı kitapçık hazırladı.

d12

DAYANIŞMA EKOLOJİ ATÖLYESİ, “TAŞ OCAKLARI VE ALTERNATİFLER SİYASETİ” BAŞLIKLI KİTAPÇIK HAZIRLADI

 

Dayanışma Ekoloji Atölyesi, ‘Taş Ocakları ve Alternatifler Siyaseti’ başlıklı kitapçık hazırladı.

Dayanışma’dan yapılan açıklamaya göre, taş ocaklarına dair durum değerlendirmesi yanında sorunun çözümüne yönelik yapısal ve alternatif öneriler içeren kitap, yarın internet üzerinden kamuoyu ile paylaşılacak.

Atölyenin taş ocaklarıyla ilgili geçmişte çeşitli çalışmalar yapanlarla görüşüp, kamu dairelerinden Bilgi Edinme Yasası aracılığıyla bilgi edinip, çeşitli tartışma süreçlerinden geçerek hazırladığı kitapçığın, yıllardır süregelen taş ocakları sorununa somut tespit ve çözüm önerileri barındıran bir mücadele ve alternatifler haritası oluşturma amacı taşıdığı ifade edildi.

Açıklamada, taş ocaklarına dair çözümleri ve alternatiflerin verili koşullar içerisinde değil, yapısal değişiklikler ve alternatifler bağlamında aranması gerektiği savunuldu.

Check Also

Seçime 10 gün kala güneyde gerginlik

Anastasiadis’e ara bölgede yetkiyi barış gücü’ne vererek Kıbrıs Cumhuriyeti’ni devalüe etme suçlaması. Güney Kıbrıs başkanlık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir