27 Mayıs 2018 Pazar
Home | Featured | Esnaf ve Zanaatkarlar yeni yasa için destek arıyor

Esnaf ve Zanaatkarlar yeni yasa için destek arıyor

Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası yetkilileri bu çerçevede bu sabah Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret etti.

Oda yetkilileri ziyarette Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın ivedilikle Meclis’e gitmesi ve yeni projeleri İçin destek istedi.

Ziyarette konuşan Oda Başkanı Mahmut Kanber, ülkede işsizlik sorunun azaltılması ve çalışma yaşamının planlanması için Oda’nın üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir bir ekonominin planlı işletmelerden oluştuğuna dikkat çeken Kanber, plansızlığın işletmelerin ömrünü azalttığını kaydetti.

Kanber, Bakan Sucuoğlu’ndan, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın ivedilikle Meclis’e gitmesi için destek isterken, yeni okul projelerinin olduğunu, okulun yapımı için bürokratik konularda Bakan Sucuoğlu’ndan yardım talep etti.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da Esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu dile getirererk, Esnafın yoğun olduğu ülkelerde gelir dağılımının da dengeli olduğunu söyledi.

“Çalışma yaşamını kolaylaştırmak amacıyla Bakanlık olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazır” diyen Sucuoğlu, Oda ile ortak projelerde çalışma arzusunda olduklarını da yineledi.

Kaynak: BRT

Diğer Haberler

Protokole Harmancı’dan onay!

LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Mehmet Harmancı imzaladı. Belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik …

Galatasaray’ın yeni başkanı belli oldu!

Galatasaray’ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Mustafa Cengiz, başkanlığına yeniden seçildi. Galatasaray‘ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı‘nda sandık …

Hans Magnus AUS’un ölüm sebebi açıklandı!

Polis Basın subaylığından verilen bilgiye göre; bu sabah yürüyüş yaptığı sırada yaşamını yitiren 77 yaşındaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir