25 Mayıs 2018 Cuma
Home | YAŞAM | Teknoloji | Face ID hatası nasıl düzeltilir

Face ID hatası nasıl düzeltilir

iOS 11.2‘yi yükleyen bazı iPhone X kullanıcıları Face ID‘yi etkinleştiremez hale geldi. İşte sorunun çözümü ve hatanın sebebi.

iPhone X ile ilk kez denenen, beraberinde pek çok tartışmayı getiren Face ID‘de sorun ortaya çıkıyor. Önceki günkü “2 Aralık” hatası nedeniyle çözüm arayan kullanıcılar bugün başka bir sorunla karşılaştılar. Sözü geçen bug nedeniyle beklenen erken yayınlanan iOS 11.2 sürümü, halihazırda birkaç eksiğe sahip. Fakat bu, o eksiklerden birisi değil. Zira sorunun kaynağı farklı.

İnsanlar tarafından forumlarda sıkça dile getirilen problemin kaynağı tarihdeğişikliği. Bildiğiniz gibi önceki gün pek çok kullanıcı, yaşanan sorunlar nedeniyle telefonlarının tarihini değiştirmek zorunda kalmıştı. Face ID‘yi devre dışı bırakan etken de tam olarak bu. Sorun yaşayan kullanıcılara göre çözümse basit. Yapmanız gereken ayarlardan otomatik tarih saat seçeneğini devreye almak ve cihazı yeniden başlatmak.

Cumartesi günü yüzünden sıkı bir hafta sonu yaşayan Apple, yarım kalan Apple Pay Cash de dahil birtakım yenilikleri bu hafta içerisinde yeni bir güncellemeyledağıtacak gibi gözüküyor. Umuyoruz bu kez tamamlanmış ve sorunsuz bir sürümle karşı karşıya geliriz.

Tüm bunların yanında, yenilenen Wi-Fi ve bluetooth kontrolleri hala kimilerini rahatsız ediyor. Buna karşın betalar dahil gördüğümüz kadarıyla Apple’ın geri adım atma niyeti yok.

Diğer Haberler

Facebook’ta yeni dönem!

Facebook, kullanıcı girişlerini doğrulama seçeneklerini artırdı. Facebook, hesabını iki adımlı doğrulama sistemiyle korunaklı hale getirmek …

Merakla beklenen özellik Instagram’a geliyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram sessize alma özelliği için beklenen açıklamayı yaptı. Sosyal medya devi Facebook’un …

‘Google insanlığa hükmetmek istiyor’ iddiası

Arama motoru Google’ın ‘X’ adını verdiği yeni araştırma biriminin, gelecekte insan davranışlarını manipüle ederek ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir