21 Nisan 2018 Cumartesi
Home | YAŞAM | Teknoloji | Facebook yapay zekadan vazgeçmiyor

Facebook yapay zekadan vazgeçmiyor

Geçtiğimiz haftalarda yapay zeka programında yaşanan bir sorun ile gündeme gelen Facebook, Montreal’de yeni bir yapay zeka merkezi açacak.

Son dönemde yapay zekaya yaptığı yatırımlar ile basında geniş yer bulan sosyal medya devi, yapay zeka merkezini açacağı kenti seçti.

ABD basının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, Facebook Kanada’nın Montreal kentinde bir yapay zeka merkezi açacak.

Aynı haberlerde yer alan iddialara bakılırsa bakılırsa 2013 yılında bu kentte bir ofis açan Facebook önümüzdeki günlerde bu adımı resmen duyuracak.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook, iki yapay zekanın aralarında kendi yarattıkları bir dil kullanmaya başlamaları sonucu bu programı geçici süreyle askıya alma kararı almıştı.

Bu olaydan kısa bir süre önce yapay zeka konusunda Tesla’nın CEO’su Musk ile bir tartışmaya giren Facebook’un CEO’suZuckerberg, Musk’ın kastederek “korku tüccarlığı” yapılmaması gerektiğinin altını çizmişti.

Diğer Haberler

Robot Sophia, Will Smith ile buluşmasını anlattı…

Yapay zekânın tartışılacağı bir konferans için Mısır’a gelen Robot Sophia, ABD’li aktör Will Smith ile …

facebook

Facebook’a toplu davanın yolu açıldı

ABD’de yetkili mahkeme Facebook’un kullanıcıların onayı olmadan biyometrik verilerini kaydetmesine karşı yapılan toplu şikayeti kabul …

Apple 17 yıldır kullanımda olan uygulamasının fişini çekiyor

Apple 17 yıldır kullanımda olan uygulaması iTunes’un fişini çekmeye hazırlanıyor. PC Mag, iTunes’un kullanımdan kaldırılacağı tarihi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir