21 Nisan 2018 Cumartesi
Home | Featured | Hap tacirleri cezaevinde

Hap tacirleri cezaevinde

Girne’de uyuşturucu hapları satmak için beklerken Narkotik polisine yakalanan Ömer Can Nenni ile Orhan Dağaşan aleyhindeki soruşturma tamamlandı

havadis/Devrim DEMİR

Girne’de bir alışveriş merkezi önünde uyuşturucu hapları satmak için beklerken 179 adet uyuşturucu hapla Narkotik polisine yakalanan Ömer Can Nenni ile Orhan Dağaşan aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Aleyhlerinde alınan 2 günlük tutukluluk süresinde zanlılar işledikleri suçu gönüllü ifade verip itiraf ederken, dün teminat talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların yargılanıncaya kadar 3 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Toplam 255 adet hap ele geçirilmişti

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram, zanlı Ömer Can Nenni ile Orhan Dağaşan’ın Girne’de bir alışveriş merkezi önünde araç içinde polisi fark etmeleri üzerine tasarruflarında bulundurdukları toplam 179 adet uyuşturucu hap ve 10 gram uyuşturucu tozu olduğuna inanılan maddeyi atarak kaçmaya çalıştıkları esnada tutuklandıklarını anımsattı.

Soruşturmayı yürüten polis memuru Ahmet Bayram, aynı akşam zanlıların Girne’de birlikte kaldıkları evde mahkeme emri ile arama yaptıklarını kaydetti.

Bayram, Nenni ve Dağaşan’ın birlikte kaldığı evde gerçekleşen aramada elbise dolabına gizlenmiş 76 adet değişik renklerde uyuşturucu hap, yarım gram hintkeneviri ve uyuşturucu içiminde kullanılan pet şişeler ele geçirdiklerini belirtti.

Ahmet Bayram, zanlılar Ömer Can Nenni ve Orhan Dağaşan’ın verdiği ifadede uyuşturucu hapları 340 adet olarak ülkeye 19 Mart tarihinde Ercan’dan soktuklarını ayrıca Dağaşan’ın tasarrufunda 3 gram hintkenevirini beraberinde getirdiği yönünde itirafta bulunduğunu kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Bayram, zanlıların yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesi talebinde bulundu.

Diğer Haberler

Sondaj için ön hazırlıklar tamam!

ExxonMobil-Qatar Petroleum şirketler ortaklığının Güney Kıbrıs’ın tek yanlı ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesinde (MEB) bulunan …

’77 çocuğumuz kanserle mücadele ediyor!’

2001 yılından buyana hizmet veren, kanser ile mücadele eden çocuk ve ailelerine maddi manevi destek …

Küçük Erenköy’de bir sahilde erkek cesedi bulundu!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre; dün sabah saatlerinde Küçük Erenköy’de bulunan bir sahilde kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir