21 Haziran 2018 Perşembe
Home | Featured | İki toplumlu barış inisiyatifi, Spehar’ı ziyaret etti
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İki toplumlu barış inisiyatifi, Spehar’ı ziyaret etti

 İki Toplumlu Barış İnisiyatifi, Kıbrıs müzakere sürecindeki tıkanıklığın aşılması için üstlendiği görev çerçevesinde gerçekleştirdiği görüşmeler kapsamında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve BM Barış Gücü (UNFICYP) Misyon Şefi Elizabeth Spehar’ı ziyaret etti.

İki Toplumlu Barış İnisiyatifi adına KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil tarafından yapılan açıklamaya göre,  gelinen sürecin değerlendirildiği toplantıda, bundan sonra izlenecek yol konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Kıbrıs sorununun çözümü ile ilgili fırsat penceresinin açık olduğunun vurgulandığı görüşmede, Haziran ayı ortasına kadar geçecek sürecin belirleyici olacağı belirtildi.

Güven yaratıcı önlemlerin hayata geçirilmesi gerektiği vurgulanan görüşmede ayrıca, Derinya kapısının tüm hazırlıklarının tamamlandığı bilgisi de paylaşıldı.

Kaynak: TAK

Diğer Haberler

Nöbetçi eczaneler!

Ülke genelinde nöbetçi olan eczanelerin listesi aşağıdaki gibidir… Lefkoşa / İyigün Eczanesi Muhtar Yusuf Galeria …

‘İnsanlığın girdiği kriz gün geçtikçe derinleşiyor’

Mülteci Hakları Derneği (MHD), insanlığın girdiği krizin gün geçtikçe derinleştiğini belirtti. Dernekten 20 Haziran Mülteciler …

Kayıp şahıs bulundu!

Mağusa’da 18 Haziran’dan bu yana kayıp olduğu bildirilen Selda Yıldırım’ın Lefkoşa’da tespit edildiği kaydedildi. Polis, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir