22 Haziran 2018 Cuma
Home | Featured | Reşat Kansoy ittifak adayı olabileceğini açıkladı

Reşat Kansoy ittifak adayı olabileceğini açıkladı

Anne sevgisini ilk hissettiğim, ilk ve sonsuz dostlukların başladığı sokaklarda bitmek bitmeyen oyunlar…

Babamın elimden tutup, ilk derbi maça götürdüğü o gün…

Kardeşle ilk dayanışma…

İlk aşk? Yaşam boyu el ele tutacağım kadınla sokaklarında ilk yürüyüşler…

Ailemi, geleceğimi kurduğum ilk ev, iş!

Çocuklarımın, sınıflarına girerken arkalarını dönüp, gülümseyerek el salladıkları o an…

Ve o şehirdir Güzelyurt!

En az benim kadar sizlerin de “ilklerine” tanıklık etmiştir bu kent. Üzerinde yaşayan her canlının; öğretmeni, işçisi, memuru, köylüsü, işsizi, esnafı, yaşlısı, çoluğu-çocuğu, akıllısı, delisi en az benim kadar unutulmayacak hatıralar ve öğretici deneyimler yaşatmıştır hepinize.

Yurt sevgisinin başladığı ilk yerde, yıllardır insanımızın geleceğe umutla bakabilmesi için toplumsal sorunlarımıza duyarlı örgütlerde mücadeleler verdik, bilimsel çalışmalarda ve araştırmalarda bulunduk, fikirler ürettik ve her renkten insanın düşünceleri ile ortak kararlar almayı öğrendik.

Güzelyurt’un, KKTC ekonomisinde en etkin şekilde yerini alabilmesi için birlikte çalışmaya ihtiyaç vardır; Güzelyurt insanın sosyal ve ekonomik refahını artırabilmek için, yenilikçi, çağdaş, kucaklayıcı, yerel yönetim vizyonuna ihtiyaç vardır; Mevcut yerel yönetimin ortaya koyduğu disiplini ve başarıları rehber edinerek, ilkbaharda! Yeni umut ve mücadele anlayışıyla! Siyasal ve sivil örgütlerin, toplum ve çevre odaklı yerel yönetim ilkelerini müzakere edilebilmesi için, ortak prensipler doğrultusunda mutabık kalınması halinde, Güzelyurt Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı olabileceğimi, çoğulcu ittifakı sağlamak üzere sorumluluk bilinci ile bölgem ve ülkem için yılmadan çalışacağımı bilmenizi isterim.

Reşat Kansoy

Diğer Haberler

zanlı

Larnaka Mahkemesi’nden 3 Türk’e hapis cezası!

Bugün Larnaka Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılan Türkiye vatandaşı 3 kişi hapis cezasına çarptırıldı. Voice Of …

Bağımsızlık yolu İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu

Bağımsızlık Yolu, bugün İçişleri Bakanlığı’na siyasi parti olma başvurusunda bulundu.  Başvuru sonrasında ilk olarak Bağımsızlık …

CAS çalışanları eylem yaptı

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanları bugün eylemdeydi. Yaklaşık 100 kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir