24 Mayıs 2018 Perşembe
Home | Featured | İngiltere ziyaretinin gündeminde Kıbrıs da var!

İngiltere ziyaretinin gündeminde Kıbrıs da var!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın İngiltere’ye resmi ziyarette bulunacak.

Erdoğan’ın Londra’da gerçekleştireceği görüşmelerde, Kıbrıs konusu ve Avrupa Birliği ile ilişkilerin de ele alınması öngörülüyor.

Erdoğan, yarın başlayacak ziyarette Kraliçe 2’inci Elizabeth ve Başbakan Theresa May ile bir araya gelecek.

Ziyaret kapsamında, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu’nun yedinci toplantısının kapanış etkinliğine de katılacak olan Erdoğan, ayrıca iki ülkenin önde gelen iş çevreleri ve yatırımcılarıyla görüşecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Londra’da gerçekleştireceği görüşmelerde, bölgesel gelişmeler, Kıbrıs, Avrupa Birliği ile ilişkiler ve terörle ortak mücadele konularının da ele alınması öngörülüyor.

Türkiye’nin, terörle mücadele başta olmak üzere bölgesel ve küresel düzeyde yoğun diyalog içinde bulunduğu İngiltere, 16 milyar doları aşkın ikili ticaret hacmiyle Türkiye’nin önde gelen ekonomik ortakları arasında yer alıyor.

Diğer Haberler

Döviz’de zirve üzerine zirve!

Döviz zirve üzerine zirve yapıyor, Türk Lirası eriyor. Dövizin dün gece yarısından itibaren başlayan sert …

Günay, dövize etki konusunda imkanlar…!

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay tarafından kabul edilen Merkez Bankası Başkanı Rifat Günay, dövizin yükselişi …

Orman Yangınlarına Hazırlık Tatbikatı…

Başbakanlık direktifiyle yarın Tepebaşı-Kalkanlı bölgesinde “Orman Yangınlarına Hazırlık Tatbikatı” gerçekleştirilecek. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, “Başbakanlık direktifleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir