18 Haziran 2018 Pazartesi
Home | YAŞAM | Teknoloji | Instagram’a girdiğinizde sakın bunu yapmayın!

Instagram’a girdiğinizde sakın bunu yapmayın!

Instagram, zaman içinde fotoğrafçıların, sanatçıların, seyahat tutkunlarının ve fazlasının vazgeçilmez mekanlarından biri haline geldi. Peki Instagram’da daha popüler olmak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Aşağıda Instagram’da yapmamanız gereken 6 şeyi sıraladık.

1. Kötü Fotoğrafları Paylaşmayın

Fotoğraflarınızın çeşitli duygular çağrıştırmasına ve yeni şeyler göstermesine dikkat edin. Şimdiye kadarki paylaşımlarınız etkileyici görünmüyorsa, endişelenmeyin. Bundan sonrası için fotoğrafları daha dikkatli seçebilirsiniz.

2. Konudan Çok Uzaklaşmayın

Geniş bir kitleye hitap etmek istiyorsanız, kapsayıcı bir tema veya stil bulmanız gerekiyor. Bu sayede sizi takip edenler, ne gibi paylaşımlarla karşılaşacaklarını bilebilirler.

3. Yazısız Bırakmayın

Metinle paylaşılan fotoğraflar, daha çok etkileşime yol açıyor. Fotoğrafın altında bir soru da sorabilir veya bir hikaye paylaşabilir, okuyanlardan bir cevap vermelerini isteyebilirsiniz.

Instagrama girdiğinizde sakın bunu yapmayın

4. Hastag’leri Atlamayın

Çok kullanılan hashtag’ler, spam takipçi ve beğenmelere yol açabiliyor. Bu yüzden sadece konuyla ilgili hashtag’leri kullanın. Her sözcüğü hashtag’e dönüştürmeyin. Hashtag sayısıyla ilgili kesin bir kural yok, ancak beş hashtag’in yeterli olacağı söylenebilir.

5. Takipçilerinizi Yok Saymayın

Paylaşımlarınıza yorum bırakan takipçileriniz varsa, onları yok saymayın. Takipçilerinizle etkileşimde bulunmanız, onları gerçek bir hayrana dönüştürebilir ve sizi başkalarına önermelerini bile sağlayabilir.

6. Tutarsız Olmayın

Onlarca gönderiyi bir iki günde paylaşıp, bir hafta sessiz kalan birçok Instagram kullanıcısı var. Böyle yapmak sizin için rahatlık sağlayabilir ancak takipçilerinizi muhtemelen sinir küpüne dönüşecektir. Bu yüzden paylaşımlarınızı düzenli olarak yapın ve takipçilerinizin sizi ve gönderilerinizin stilini tanımalarına izin verin.

Diğer Haberler

Atmosferde 4,6 milyar yıllık güneş sistemi yapı taşı parçacıkları bulundu

Dünya atmosferinin üst katmanında Güneş Sistemi’nin yapı taşları olarak görev yapan 4,6 milyar yıllık toz …

Yeni kaplumbağa türü keşfedildi

Bilim insanları Meksika’da yeni bir kaplumbağa türü keşfetti. Ulusal Bilim ve Teknoloji Konseyi’nden (CONACYT) yapılan …

yahoo

Yahoo Messenger kapanıyor…

Bir dönemin popüler mesajlaşma hizmeti Yahoo Messenger’ın kapatılacağı tarih yapılan resmi duyuru ile belli oldu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir