24 Nisan 2018 Salı
Home | Featured | Metehan’da bayram çilesi

Metehan’da bayram çilesi

Bayramın ikinci gününü Güney’de değerlendirmek isteyen vatandaşlar Metehan Kara Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturdu. Sınır kapısındaki bekleyiş çileye dönüştü.

Metehan Kara Kapısı’nda bayram manzarası değişmedi. Ramazan Bayramı’nın ilk günü aile, eş ve dost ziyaretlerinde bulunan Kıbrıslı Türkler, bayramın ikinci gününü ise gezmeye ayırdı.
Bayram münasebeti ile dün de tatil yapan Kıbrıslı Türklerin çoğunluğu, bayram gezisinde tercihini Güney Kıbrıs’tan yana kullandı.
Metehan Kara Kapısı, araçları ile Güney’e geçiş yapmak isteyen Kıbrıslı Türklerle doldu taştı.
Kermiya’dan Metehan Kara Kapısı’na uzun araç kuyruğu oluştu.

Dakikalarca beklediler

Gününü gezme, alışveriş ve eğlence ile geçirme hayaliyle sabahın erken saatlerinde araçlarına binip Metehan yolunu tutan vatandaşların heyecanı kapıda adeta çileye dönüştü.
Vatandaşlar muhaceret işlemlerini yaptırabilmek için dakikalarca kuyrukta bekledi.

Bazı vatandaşlar, kalabalık nedeni ile Güney’e gitme planından vazgeçti, çift şeritli gidiş yolundan “U” dönüşü yaparak kente geri döndü.

Metehan Kara Kapısı’nda Güney’e geçmek için oluşan araç kuyruğunun ucu Kermiya Sosyal Konutlara dayanırken Güney’den Kuzey’e girişlerde çok fazla bir yoğunluk yaşanmadı.

 

Kaynak: HAVADİS

Diğer Haberler

Sıcaklar başladı, yangınlara dikkat!

Havaların ısınmasıyla yaz aylarının en büyük felaketlerinden biri olan yangınlar da başladı. Ülkenin çeşitli yerlerinde …

Meclis’in gündeminde iki önemli yasa var!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yarın toplanıyor. Genel Kurulun 10.00’da başlayacak toplantısının gündeminde Cumhurbaşkanı’nca Bir Daha …

Cumhurbaşkanlığı kapılarını özel çocuklara açtı…

Cumhurbaşkanlığı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle etkinlik düzenlendi. Kuzey Kıbrıs genelindeki 9 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir