25 Mayıs 2018 Cuma
Home | Featured | Son Dakika: 65 yıl sonra bir ilk TC Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina’da
erdoğan atina

Son Dakika: 65 yıl sonra bir ilk TC Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina’da

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’da. Erdoğan’ın ziyareti 65 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaret olma özelliğini taşıyor. Erdoğan Atina’daki temaslarının ardından da Batı Trakyayı ziyaret edecek.

Celal Bayarın 1952′ de gerçekleştirdiği Yunanistan ziyaretinden sonra Recep Tayyip Erdoğan 65 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyor. Erdoğan resmi temaslarda  bulunmak üzere özel uçak “TUR” ile  Yunanistan’a gitti.  Erdoğan, Atina Eleutherios Venizelos Havaalanında Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias tarafından karşılandı. Erdoğan’a  eşi Emine Erdoğan, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar, Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AB Bakanı Ömer Çelik, TC Adalet Bakanı  Abdulhamit Gül, TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TC Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik ediyor. 

MEÇHUL ASKER ANITINA ÇELENK BIRAKACAK

Erdoğan,  Meçhul Asker Anıtına çelenk sunduktan sonra Cumhurbaşkanlık Binasında mevkidaşı Prokopis Pavlopulos, daha sonra da Maksimu Konağında Başbakan Aleksis Çipras ile görüşecek. Öğleden sonra ise ana muhalefet partisi Kiryakos Miçotakis ile görüşecek. Erdoğan Cuma günü Dışişleri Bakan Vekili Yiorgos Katrugalos ve Dışişleri Bakan Yardımcısı İoannis Amanatidis eşliğinde Batı Trakyayı ziyaret edecek.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI 

Bu arada 24 saat için Atina’da sıkı güvenlik önlemleri alındı, ulaşım araçlarının seferlerinde değişiklikler düzenlendi ve toplu gösteriler yasaklandı. Recep Tayyip Erdoğan’nın geçeceği yollarla ilgili düzenleme yapıldı.
 

Diğer Haberler

TÜK’ten arpa ve buğday ile ilgili uyarı!

Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK), arpa ve buğday alım – satımı yapmak isteyenlerin, izin için kuruma …

Besim’den cesetlerle ilgili açıklama!

Karpaz kıyılarında 13 ve 14 Mayıs’ta cesetleri bulunan 9 mülteci, yarın Lefke’de defnediliyor. Sağlık Bakanı …

YSK’dan Reynar’ın istifasına ilişkin açıklama!

Yüksek Mahkeme Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın istifası ile neticelendirdiği davalar arasında bağlantı kurulmasının en hafif …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir