27 Mayıs 2018 Pazar
Home | Türkiye | Teröristin İlk İfadesi: O Gece Reina’yı Sordum.

Teröristin İlk İfadesi: O Gece Reina’yı Sordum.

Reina’da 39 kişiyi öldüren Abdulgadir Masharipov ilk ifadesinde “Hedefim Taksim’di. Yoğun güvenlik önlemleri olunca Rakka’daki emri veren kişiye Reina’yı sordum. O da kabul etti.” dedi.

Reina’yı kana bulayan terörist ilk ifadesinde, “Taksim’e gittim ama çok önlem vardı. Bana talimatı veren kişiyle yeniden temas kurdum. Bölgede yeni hedef aramamı istedi. Sahilde taksiyle tur attım. Reina uygun görünüyordu. Rakka’daki kişiye sordum, kabul etti” dedi

EL KAİDE EĞİTİMİ ALDI

Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki Reina adlı gece kulübünü Kalaşnikof tüfekle tarayarak 39 kişiyi öldüren DEAŞ’lı terörist Abdulgadir Masharipov önceki gece İstanbul Esenyurt’ta yakalanırken, ilk ifadesi de ortaya çıktı. Afganistan’da El Kaide kamplarında silahlı eğitim aldığı, daha sonra DEAŞ’a geçtiği belirlenen terörist, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede hedefi nasıl seçtiklerini anlattı.

TAKSİM’DE HEDEF SEÇİLDİ

“Geçtiğimiz yıl ocak ayında Suriye’deki savaşa katılmam için aldığım talimat üzerine İran üzerinden Türkiye’ye geldim. Konya’ya yerleştim. Konya’da bulunduğum sırada Rakka’dan talimat geldi. Yılbaşı gecesi Taksim’de eylem yapmam talimatı verildi. Taksim’de yaptığım keşif görüntüsünü gönderdim. Taksim’de mutabık kalındı. Yılbaşı akşamı Taksim’e geldim ancak çok yoğun önlem vardı. Eylemi yapmak mümkün görünmüyordu. Bana talimatı veren kişiyle yeniden temas kurdum. Aramızda Taksim’de eylem için uygun olmadığı kanaatine vardık.

Diğer Haberler

döviz

TC Merkez Bankası’ndan yeni döviz hamlesi!

TC Merkez Bankası, dövizdeki yükselişe karşı yeni bir adım atarak Türk Lirası uzlaşmalı vadeli döviz …

döviz

TC Merkez Bankası’ndan faiz artırma kararı!

Döviz kurundaki yükseliş üzerine TC Merkez Bankası Para Politikası Kurulu olağanüstü toplandı. Borç verme faiz …

döviz

Döviz neden yükseliyor?

Dolardaki hızlı yükselişle alakalı değerlendirmelerde bulunan Türkiye Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Sakin olmakta fayda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir