21 Nisan 2018 Cumartesi
Home | Featured | Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu yıllık toplantısı Lefkoşa’da

Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu yıllık toplantısı Lefkoşa’da

Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu (European Bureau for Conscientious Objection – EBCO) yıllık toplantısı, Kıbrıs, Türkiye, Yunanistan, Finlandiya, Fransa, Almanya ve İngiltere’den temsilcilerin katılımlıyla 4 Kasım’da Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantı CCMC’de yapılacağı ve toplantıda Avrupa Konseyi üyesi ülkelerdeki vicdani ret hakkı, anti-militarist mücadele, barış ve çatışmaların çözümü konusunda sürdürülen çalışmalar değerlendirilecek. Bunun yanında yeni sekretarya üyeleri belirlenecek.

Bu arada toplantı nedeniyle ülkede bulunacak Avrupa’nın çeşitli yerlerinden Vicdani Ret örgütleri temsilcileri 3 Kasım, Cuma günü saat 17’de ara bölgede Dayanışma Evinde (Home for Cooperation) EBCO başkanın da katılımı ile vicdani ret üzerine sohbet toplantısı da düzenlenecek…

Tüm anti-militarist aktivistlerini, vicdani retçileri ve ilgi duyan herkesi sohbet toplantısına davet eden insiyatif, ayni gün 3 Kasım, Cuma, saat 15:30’da EBCO’nun dünyadaki vicdani retlerle ilgili gelişmelerin yer alacağı 2017 yıllık raporunun özeti de basın toplantısında açıklayacağı ve tüm basının davetli olduğunu açıkladı.

Diğer Haberler

’77 çocuğumuz kanserle mücadele ediyor!’

2001 yılından buyana hizmet veren, kanser ile mücadele eden çocuk ve ailelerine maddi manevi destek …

Küçük Erenköy’de bir sahilde erkek cesedi bulundu!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre; dün sabah saatlerinde Küçük Erenköy’de bulunan bir sahilde kimliği …

‘PaperTouch 2’ sergisi beğeniyle izleniyor

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği’nin  bu yıl “PaperTouch 2” adı altında düzenlemiş olduğu sergi 17 Nisan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir