27 Mayıs 2018 Pazar
Home | Featured | Yasa dışı yayın yapan çete çökertildi!

Yasa dışı yayın yapan çete çökertildi!

Güney Kıbrıs, Yunanistan, Hollanda ve Bulgaristan’da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarla, yasadışı yollarla televizyon kanalı aboneliği sağlayan çetenin çökertildiği bildirildi.

Alithia gazetesi, Kıbrıs Rum polisinin yasadışı yollarla televizyon aboneliği sağlayan çeteye düzenlediği bir operasyonla, Kıbrıs Rum tarafındaki “dream box” abonesi binlerce kişinin televizyon sinyalsiz kaldığını ya da kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını yazdı.

Şikayet üzerine Güney Kıbrıs, Yunanistan, Hollanda ve Bulgaristan’da geniş çaplı bir operasyon düzenlediğini kaydeden gazete, operasyonun Salı günü gerçekleştirilen Güney Kıbrıs ayağında 53, 44 ve 43 yaşlarında üç kişinin gözaltına alındığını ve dün çıkarıldıkları mahkemede haklarında 8 gün tutuklu kalmaları kararı verildiğini yazdı.

Mahkemede belirtildiği üzere dört ülkede faaliyet gösteren çetenin tüm dünyada yarım milyon aboneye hizmet verdiğinin düşünüldüğünü belirten gazete, bu abonelerin uluslararası kanalları görmek için bin Euro vermek yerine yıllık 150 Euro ile bin 200 kanala ulaşabildiğini kaydetti. 
Gazete Güney Kıbrıs’ta tutuklanan kişilerin bine yakın müşterisinin olduğunun düşünüldüğünü de aktardı. 

Fileleftheros gazetesi ise çetenin yıllık gelirinin 50 milyon Euro olduğunu belirtti. 

Diğer Haberler

Protokole Harmancı’dan onay!

LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Mehmet Harmancı imzaladı. Belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik …

Galatasaray’ın yeni başkanı belli oldu!

Galatasaray’ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Mustafa Cengiz, başkanlığına yeniden seçildi. Galatasaray‘ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı‘nda sandık …

Hans Magnus AUS’un ölüm sebebi açıklandı!

Polis Basın subaylığından verilen bilgiye göre; bu sabah yürüyüş yaptığı sırada yaşamını yitiren 77 yaşındaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir