26 Nisan 2018 Perşembe
Home | DÜNYA | Yastık kılıfını en son 5 sene önce değiştirince…

Yastık kılıfını en son 5 sene önce değiştirince…

Çin’de yaşayan Wu isimli kadının gözlerinde, eklem bacaklılar sınıfından mayt adı verilen yüzlerce canlı tespit edildi. Sebebi, kadının 5 yıldır yastık kılıfını değiştirmemesiydi.

Çin’de Xu isimli kadın, iki yıldır gözleriyle ilgili problem yaşıyordu. Uzun süre kaşınan, kırmızı gözlerle gezdikten sonra doktora gitmeye karar verdi. Doktorlar manzarayı görünce şaşırdı çünkü kadının her bir gözünde 100 taneye yakın mayt adı verilen eklem bacaklı canlılar yaşıyordu.

5 Senedir yastığını değiştirmemiş

Çin’in Hubei şehrinde gerçekleşen olayda, kadının gözlerinin bu hale gelmesine sebep olan şey ise daha da şaşırtıcıydı. Kadın 2012 yılından bu yana, yani yaklaşık 5 senedir aynı yastık kılıfını kullanıyordu.

Gözlerini açamayacak duruma gelmiş

Gözlerindeki rahatsız edici hisse artık alıştığını söyleyen kadın senelerce bu durumu önemsememiş. Ancak iki hafta önce gözleri o kadar şişmiş ki artık onları açamaz duruma gelmiş ve hastaneye gitmeye karar vermiş. Durumun 5 senedir aynı yastıkla yatmasından kaynaklanabileceğinin aklına bile gelmediğini söylüyor.

Gözleri düzelecek

Kadının gözlerindeki tüm maytlar kirpkilerinden tek tek temizlenirken ilaç tedavisi ile gözlerinin kısa sürede eski haline dönebileceği belirtildi.

Doktorlar yastık kılıfı değiştirmemenin yanında odasını hiç havalandırmadığını söyleyen kadının bu canlılar için mükemmel bir üreme ortamı oluşturduğunu ifade etti.

Diğer Haberler

9 çocuğu olan adam doğuştan kısır olduğunu öğrenince…

Fas’ın Sidi Slimane kentinde yaşana 50 yaşındaki profesörün hayatı ‘kısır’ olduğunu öğrenmesinin ardından tersine döndü. …

20 yıl hapis cezası!

Fransa’nın başkenti Paris’i 2015’te kana bulayan terör saldırılarının hayatta olan tek zanlısı Salah Abdüsselam, 2016’da …

Toronto’daki saldırıda ölü sayısı arttı!

Kanada’nın Toronto kentinde dün bir aracın yayaların arasına girmesi sonucu ölenlerin sayısı 10’a yükseldi. Yetkililer, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir