23 Haziran 2018 Cumartesi
Home | Featured | YDP: Bu kararı kınıyoruz!

YDP: Bu kararı kınıyoruz!

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) , 22 Ocak olaylarına karışan 6 kişinin suçlu bulunarak hapis cezası alması ile ilgili yazılı açıklamada bulunarak “YDP olarak bu kararı şiddetle protesto ediyoruz” dedi.

YDP açıklaması şu şekilde;

“22 Ocak eylemlerinden sonra oluşturulan cadı avı kampanyası neticesinde tutuklanan 6 kişi hakkında verilen ceza, bu ülkede yargının içinde bulunduğu çifte standardın tescili açısından önemlidir.

Geçmişte çok daha şiddetli eylemlere hafif para cezası veren mahkeme, bu eylemciler için ciddi hapis cezaları vermiştir.

Bu durum, KKTC’de uygulanan adalet sistemine olan inancımızı bir kez daha sarsmıştır. Mahkeme bu kararı ile hem Türkiye’ye hem de buradaki çift uyruklu vatandaşlara bir mesaj vermiştir.

YDP olarak bu kararı şiddetle protesto ediyor ve kınıyoruz. Öte yandan parti olarak eylemlerin kışkırtıcısı olan Afrika gazetesi hakkında yaptığımız şikayet ile ilgili hala daha bir netice alınmamış olması da garip karşılıyoruz. YDP olarak bu konunun ısrarlı takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Bu konuda önümüzdeki günlerde yapacağımız eylem ve protestoları görüşmek için parti yetkili organlarımızı en kısa sürede toplantıya çağıracağız. “

Diğer Haberler

Girne İnisiyatifi, dilekçemiz reddedildi!

Karaoğlanoğlu bölgesindeki kamu arazisiyle ilgili 29 Mayıs’ta düzenlenen Halkı Bilgilendirme Toplantısı’na “gereğine uyun” yapılmadığı gerekçesiyle …

TÜK’ten ödemelerle ilgili duyuru…

Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) 2018 ürünü arpa, buğday ve tritikalenin zahire üretici ödemelerine başladı. Yapılan …

‘BRTK ihalesi tüm kamuya örnek olacak şekilde’

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na (BRTK) Lefkoşa Merkez Binası ve Lefkoşa Transmisyon Merkezi (LTM) elektrik enerjisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir