26 Nisan 2018 Perşembe
Home | KIBRIS | “Ziya Rızkı’yı gelecek kuşaklara aktarmak sorumluluktur”

“Ziya Rızkı’yı gelecek kuşaklara aktarmak sorumluluktur”

Cumhurbaşkanı Akıncı, Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ceyhun Birinci ve beraberindeki heyeti kabulünde “Ziya Rızkı’yı her andığımızda hayatını ve mücadelesini, topluma yaptığı katkıları gelecek kuşaklara aktaracak çalışmaların eksikliğini hep dile getirdik. Rızkı gibi bir lideri gelecek kuşaklara aktarmanın en uygun yolunun ancak kalıcı bir eserle olabileceğini hep konuştuk” dedi.

Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ceyhun Birinci de, Ziya Rızkı gibi bir lideri yaşatmak ve hatırlatmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Rızkı ile ilgili bir kitap çalışması olduğunu da anımsatan Birinci, “Ziya Rızkı kitabını oluşturmak için arkadaşlarla hep birlikte yola çıktık. Çalışmanın sonuna geldiğimizden dolayı mutluyuz” dedi.

Kitabın 3 ciltlik son halini Cumhurbaşkanına takdim eden Dr. Ceyhun Birinci, Ziya Rızkı ile özel ilişkilerinden dolayı kitapta Akıncı’nın da bir notunu arzuladıklarını söyledi.

“Ziya Babayı üç cilde sığdırmak mümkün değil” diyen Akıncı, “Cumhurbaşkanlığı olarak, devlet adına Ziya beyin anısını yaşatmak için her türlü destek bir görevdir, sorumluluktur. Üzerimize düşen ne ise seve seve yerine getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: BRT

Diğer Haberler

beşiktaş'ın rakibi

Son dakika… Cinayetle ilgili tutuklama!

Lefkoşa’nın güneyindeki Strovolo bölgesinde geçtiğimiz hafta işlenen, karı-kocanın öldürüldüğü cinayetle ilgili zanlı olarak görülen Kıbrıslı …

Tam liste… YÖK’ün Kuzey Kıbrıs kontenjanları açıklandı!

Türkiye’deki Yükseköğretim Kurulu’nun, (YÖK), 2018-2019 öğretim yılında, Türkiye üniversitelerinde Kuzey Kıbrıs uyruklu Kuzey Kıbrıs liselerinden …

Videolu… Güney’de gerçeğini aratmayan tatbikat!

Bugün Limasol Marinası’nda sabah saat 08.30 başlayan ve öğlen saatlerine kadar süren “Tritonas 2018” anti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir